سایه روشن

فرهنگی-اجتماعی-هنری

درباره من
گنج تو در وجود توست. جای دیگری در جستجوی آن مباش، قصرها و پل ها افسانه است. باید که در وجود خود پل خود را برپا داری، قصر آنجاست، گنج نیز همان جاست...
نویسندگان
آرشیو

تاریخ: پنج‌شنبه 21 شهریور‌ماه سال 1392 ساعت: 09:19 ب.ظ

«زنان نخوانند»  

 

آنچه در زنان بسیار بسیار مهمتر است، درک است. همسر شما از اینکه شما درکش نمی کنید، عصبی و  دلگیر است. 

مخاطبم شما مردان هستید. زن می خواهد شمادرکش کنید. اینکه خسته است، اینکه او هم احساس دارد. اینکه او هم نیازهایی دارد. اینکه او هم به تفریح و استراحت و آرامش نیاز دارد. همچون شما مردان که از عدم شایستگی هراس دارید، زنان هم از درک نشدن هراس دارند. 

 شما مردان باید مراقب این موارد باشید:

۱- زنان را درک کنید. شما باید نیازهایشان، عواطفشان، شادی، ناراحتی، سرزندگی، کسالت و خوب و بدشان را درک کنید. به ویژه اگر مورد بی مهری قرار گرفته‌اند، باید موقعیت آنان را درک و با آنان همدلی نمایید.

 ۲- زن‌ها گفتگو را دوست دارند و با صحبت کردن تخلیه می‌شود. اگرچه به نظر شما او در صحبت کردن افراط می‌کند، هرگز او را از گفتن باز ندارید.

۳ـ گوش دهید. اولین نشانه درک شما از ازن این است که به صحبت‌هایش به دقت و با توجه گوش دهید. هنگام صحبت او با دست‌هایتان ور نروید، روزنامه نخوانید، سرتان را بالا بیاورید، صمیمانه نگاهش کنید و  …

۴ـ از بیان راه‌حل‌های کوتاه و قطع گفتار او خودداری نمایید. با سرعت چاره‌جویی و تدبیر نکنید. زن نمی‌گوید که شما چاره‌جویی کنید بلکه می‌گوید تا مسئله را بیان کرده باشد، برای مثال :

   می‌گوید سرم درد می‌کند، نگویید: برو دکتر. بگذارید به صحبت‌ها ادامه دهد.

۵- از او بخواهید تا بیان کند. نه تنها از گوش کردن اجتناب نکنید، حتی از او پرسش هم بکنید تا بیشتر توضیح دهد و حرف بزند.

۶- زن به توجه نیاز دارد. به او توجه کنید، به نیازهایش، به لباس‌هایش، به صورتش، به فعالیت روزانه‌اش. برای مثال وقتی او کفش تازه خریده و به شما می‌گوید چطوره؟ فقط با یک کلمه (خوبه) نظر خود را ندهید. این نادرست است. شما باید به وجد بیایید. به دقت نگاه کنید و بگویید: برای پای تو زیباست.

۷- زن دوست دارد مرد مقتدر باشد. ضعیف نباشید. همان قدر که مردان از قدرتمند بودن لذت می‌برند، زنان هم از تماشای قدرت مرد لذت می‌برند.

۸- زن دوست دارد که به او احترام بگذارید. احترام به زن برای او خیلی لذت‌بخش است. مثلاً زمانی ‌که هر دو، پای در ایستاده‌اید بگویید اول خانم‌ها و او جلو برود. هرگز زن را جلوی بچه‌ها، فامیل و غریبه‌ها خرد نکنید.

۹- زن از اینکه مورد علاقه است لذت می‌برد. اساساً زن بیش از مرد، به صمیمیت نیاز و توجه دارد، با او صمیمی شوید و احساس دوست داشتن خود را در گفته‌ها و رفتار به او نشان دهید. مثلاً با کلام و صوت زیبا او را صدا کنید. در خانه و در حضور او لباس تمیز بپوشید.

۱۰- زن به اعتبار نیاز دارد. احترام و توجه شما به او اعتبار می‌دهد. به ویژه در حضور دیگران و تا حد زیادی این شما مردانید که به او اعتبار می‌دهید.

 ۱۱ ـ  به زن قوت قلب بدهید و به او بگویید که دوستش دارید، بگویید که همیشه حمایتش می‌کنید، بگویید که تنهایش نمی‌گذارید، بگویید که حجم عمده‌ای از مشکلات زندگی او را به دوش می‌کشد، بگویید که او کانون محبت است و خانه بدون او روح ندارد.

۱۲ـ هرگز همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید. در حضور همسرتان از زنان دیگر چه به صورت تمجید، یا انتقاد و ایراد صحبت نکنید. این مسئله حساسیت آنها را برمی‌انگیزد.

   مثال: آن خانم متین و با وقار بود یعنی تو به اندازه او متین نیستی و از نظر من بر تو ارجحیت دارد، با این سخنان اگر چه منظوری نداشتید، اما به زندگی صمیمی شما آسیب می‌رساند.  

برگرفته از کتاب موفقیت نامحدود(۲)، مولف: سید مجتبی حورایی

توسط: محدثه


ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

تعداد بازدیدکنندگان : 25521
RSS