سایه روشن

فرهنگی-اجتماعی-هنری

درباره من
گنج تو در وجود توست. جای دیگری در جستجوی آن مباش، قصرها و پل ها افسانه است. باید که در وجود خود پل خود را برپا داری، قصر آنجاست، گنج نیز همان جاست...
نویسندگان
آرشیو

تاریخ: جمعه 21 تیر‌ماه سال 1392 ساعت: 09:14 ب.ظ

 

 

به خود رسیدن یعنی داشتن اعتماد به نفس و توجه به خود. حدیثی داریم که حتما قبل از خروج از خانه به آینه نگاه کنید. پیامبر ما همیشه با خود شانه، آینه و مسواک همراه داشت و از عطر استفاده می کرد. اینها همه یعنی توجه به خود و خودشیفتگی.

 شما همیشه و در هر شرایطی باید به خود برسید. چه در تنهایی، چه در جمع، چه در منزل، چه درمسافرت، چه پیش آشنایان، چه در غربت، چه در منزل بیگانگان و چه در جایی که هیچ کس به خود نمی رسد. به خود رسیدن به هیچ  وجه نشانه لوس بودن و افاده ای بودن نیست. به هیچ عنوان با لباسی که به پاکیزگی و اطودار بودن آن مطمئن نیستید، از خانه خارج نشوید.

 در منزل هم به خود برسید. لباسهای مرتب بپوشید و هر دو ساعت یکبار جلوی آینه بروید و خود را وارسی کنید. کفشهایتان را واکس بزنید. هماهنگ و موزون لباس بپوشید.

 برنامه هایی برای تفریح و سرگرمی خود داشته باشید. به آرامش و استراحت و نیازهای ضروری خود بسیار توجه کنید. ورزش کنید. ورزش نکردن یعنی عدم توجه به سلامتی و تناسب اندام.

 اجازه ندهید که زیاد چاق شوید یا تکیده و لاغر باشید. اگرچه خوب ظاهر شدن در جمع و اثر خوب و مثبت گذاشتن روی دیگران، خیلی عالی است اما هدف اصلی و اولیه شما باید این باشد که به خود برسید تا احساس شایستگی کنید. این یعنی پرورش اعتماد به نفس...

 شما معمولا برای میهمانان خود میز و سفره مجللی می چینید و نهایت دقت و سلیقه را در تزیین آن به کار می برید؛ چرا برای خود چنین نمی کنید؟! میهمانان شما انسانند. شما هم انسانید؛ اگر آنها شایستگی چنین میز و سفره ای را دارند، شما هم دارید.  

 توسط:محدثه


ابزارک های وبلاگ
قالب وبلاگ

تعداد بازدیدکنندگان : 25521
RSS